Gdzie oddać puste butelki po piwie?

Świadomość Polaków z roku na rok się zwiększa. Dotyczy to również ekologii i tego, jak segregowanie odpadów i oddawanie ich do właściwych punktów wpływa na środowisko. Jednym z elementów, o który warto zadbać, są puste butelki po piwie. Gdzie można je zwrócić? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Dlaczego puste butelki po piwie mają znaczenie?

Recykling pustych butelek po piwie jest korzystny dla środowiska, ponieważ zmniejsza ilość odpadów, które trafiają na wysypiska. To ogranicza także konieczność produkcji nowych opakowań, a co za tym idzie, zmniejsza zużycie zasobów naturalnych. Ponowne wykorzystanie szklanych butelek pomaga także zminimalizować ilość zużywanej energii i wody.

Co zrobić z pustymi butelkami po piwie?

Jeśli w Twojej głowie pojawiła się myśl „Może sprzedam butelki po piwie?”, wpadłeś na świetny pomysł.

Jednym ze sposobów na pozbycie się pustych butelek po piwie jest oddanie ich do sklepu. Różne punkty oferują odmienne stawki – warto sprawdzić je przed podjęciem decyzji. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że w wielu sklepach wymagane jest posiadanie paragonu poświadczającego dokonanie zakupu właśnie w tym miejscu.

Puste butelki można oddać także do niektórych supermarketów, w których ustawiono specjalne automaty. Niestety, cena, jaką możemy uzyskać w ten sposób, jest zazwyczaj dużo niższa.

Rozwiązaniem, które zasługuje na szczególną uwagę, jest oddanie pustych butelek po piwie do firm, które zajmują się ich odbiorem i ponownym wykorzystaniem.

Usługę odbioru butelek świadczy także nasza firma. Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Przede wszystkim dlatego, że:

  • jest to wygodna możliwość na pozbycie się zbędnych opakowań, 
  • oferujemy wysokie stawki – konkurencyjne wobec oferty innych punktów,
  • dbamy o wysoką jakość usług.