Czym charakteryzują się beczki keg?

Kegi to typy beczek wykonywanych ze stali nierdzewnej, które służą do przechowywania pod ciśnieniem piwa lub innych cieczy. Najczęściej piwa, bo to po nie najchętniej sięgają klienci barów, pubów, zajazdów, restauracji itd., jeśli chodzi o napoje zimne. Piwo w kegach się opłaca obu stronom: sprzedającym i kupującym. Za szklankę lanego piwa z kega zapłacimy mniej niż za szklankę piwa przelanego z butelki. A dla obsługi lokalu to wygoda, o czym jeszcze opowiemy.

Charakterystyka kegów, przenoszenie i transport

Beczki typu keg mają charakterystyczną budowę – na górze mają estetycznie i bezpiecznie wykonane otwory, które służą za uchwyt. Są produkowane w różnych wymiarach, o różnych objętościach. Standardowo mogą mieć nawet 50 litrów objętości (pięćdziesięciolitrowy Euro-Keg ma wymiary 532 mm x 408 mm). Pełne są więc ciężkie, ale dzięki uchwytom ich przenoszenie jest wygodniejsze. Jeśli chodzi o sprzedaż masową, transport kegów odbywa się zwykle na standardowych paletach i skrzyniopaletach lub specjalnych skrzyniach eksportowych; w halach produkcyjnych można je przewozić i przenosić za pomocą wózków widłowych.

Wygoda korzystania z kegów

Korzystanie z kegów jest wygodne. Fachowy skup beczek keg, odkupi je od nas w każdej ilości, według najlepszych cen na rynku, które można dodatkowo negocjować. Może zaoferować własny transport z ogólnokrajowym zasięgiem, dogodny termin odbioru i płatność gotówką. Ciekawą ofertą dla wielu przedsiębiorców będzie na pewno trwała współpraca z cyklicznymi odbiorami. Samo używanie kegów jest proste. Przykładowy, mniej popularny system modułowy to właśnie keg i komora ciśnieniowa plus kran (inaczej nazywany nalewakiem lub kijem). Jak to działa? Sprężone powietrze jest pompowane do komory ciśnieniowej, beczka zostaje ściśnięta, a ciecz jest wypychana z kega na zewnątrz. Inny wariant zestawu do wyszynku to zestaw keg + kran + butla z dwutlenkiem węgla. Popularność piwa w beczkach nikogo nie dziwi. A jeśli jako właściciele lokalu, gdzie sprzedawane jest piwo także w butelkach, do współpracy wybierzemy sobie skup beczek po piwie, który jest jednocześnie skupem skrzynek po piwie – to już mamy 100% wygody.