Co zrobić z niepotrzebnymi butelkami po piwie?

Na wstępie zaznaczamy, że nasz wpis tworzymy nie tylko z myślą o naszych potencjalnych klientach, ale też dla czytelników, którzy mogą zastanawiać się, po co właściwie oferta skupu butelek skierowana jest również do osób prywatnych. Wyjaśnimy więc, co zrobić z niepotrzebnymi butelkami po piwie i opowiemy o tym, dlaczego na dobrą sprawę miłośnikom bursztynowego napoju zdarza się ich gromadzenie i to nie tylko po wielkich imprezach.

Chcesz pozbyć się zwrotnych butelek po piwie? – Oddaj je do skupu

Tego, kto woli pić piwo z butelki, nikt nie przekona do wyższości piwa w puszce i odwrotnie, miłośnik napoju z puszki pozostanie przy aluminiowym opakowaniu. Każdy na pewno przyzna, że obydwa sposoby przechowywania piwa są ekologiczne. Butelki zwrotne po piwie po dokładnym oczyszczeniu i wyjałowieniu trafiają na linię produkcyjną i dostają nowe życie, a z puszek odzyskujemy aluminium do wykorzystania ponownie. Jeśli masz w swoim domu, mieszkaniu, piwnicy, strychu, garażu, ogrodowej altanie itd. dobre zasoby zwrotnych butelek po piwie, również nadal możesz być eko. Nasz skup butelek przyjmuje wszystkie zwrotne butelki szklane po piwie, także od klientów prywatnych, co niektórych może pewnie zaskakiwać.

Dlaczego właściwie zdarza nam się gromadzić butelki po piwie nie tylko po wielkich imprezach?

Jak już wskazaliśmy we wstępie, teraz kilka słów o tym, jak to w sumie jest z gromadzeniem butelek. Co ciekawe, ich zbieranie zdarza się i miłośnikom piwa, którzy pijają je od czasu do czasu, i tym, którzy piją je codziennie. Kupujemy piwo, bo akurat mamy na nie ochotę, np. wracając z pracy. Odkładamy pustą butelkę do szafki i nie myślimy już o niej. Tak samo robimy X razy, nie zabierając ze sobą butelki na wymianę do sklepu. Nie zawsze zabieramy ze sobą butelki na wymianę także wtedy, gdy pijemy kilka piw codziennie, nawet jeśli sklep mamy blisko. Doskonały przykład: wcześniej zamierzamy okrążyć osiedle w ramach spaceru z psem i nie jest nam wygodnie z dużą torbą na ramieniu. Nawet jeśli pracownicy sklepu dobrze nas znają, często nie mogą bez paragonu przyjąć żadnych dodatkowych szkieł, a nie wyrzucamy pustych butelek, bo jesteśmy eko. Jak już trochę ich nazbieramy, warto skorzystać ze skupu butelek, bo to na pewno opłaca się bardziej niż ich wyrzucenie, także dla środowiska.